piątek, 25 sierpnia 2017

Pierwsze kroki w szyciu na maszynie

  1 comment    
Witam :)
                Wiem, że dawno się nie odzywałam, ale nic straconego, dzisiaj przychodzę z nowym, pełnym świeżości postem dotyczącym mojej od dawna wymarzonej umiejętności – szycia na maszynie. Od jakiegoś czasu, a dokładnie odkąd zainteresowałam się modą i jej projektowaniem marzyłam, aby nauczyć się szyć. I w końcu zaczęłam spełniać swoje marzenie. Tydzień temu ruszyłam maszynę, którą moja mama kiedyś kupiła (ona też chciała spróbować szycia na maszynie na potrzeby domowe, ale  jej się to nie udało). Szkoda mi było, że maszyna stoi w pudełku i nikt jej nie używa. Po krótkiej instrukcji cioci - jak nawlec nitkę na igłę i uruchomić urządzenie zaczęłam prowadzić proste ściegi. Wychodziło to dobrze, ale nie zaspokajało moich ambicji. Na drugi dzień wybrałam się po materiał i wypełniacz i uszyłam dwie poduszki chmurki, w końcu od czegoś łatwiejszego trzeba zacząć. Narysowałam wykrój, wycięłam, przypięłam szpilkami do materiału i wycięłam odpowiedni kształt. Później po prostu uruchomiłam maszynę i poduszka gotowa, a następnie druga.
Efekt końcowy:

 Kilka dni później wpadłam na pomysł, aby wykorzystać filmik z YouTube z kanału Mady by Ruda dotyczącym DIY koszuli hiszpanki i przerobić koszulę. Padło na koszulę, które miała zostać wyrzucona, koszula po tacie. Zajęło mi to 3 godziny, ale myślę, że opłacało się. 

Szycie bardzo mi się spodobało. Na tym moja przygoda się nie kończy, do studiów z Projektowania ubioru ( o ile się dostanę) chcę być trochę bardziej przygotowana też praktycznie, więc nie poddaje się i będę szyć : )

1 komentarz:

  1. BRAWO! Świetnie sobie poradziłaś :)

    OdpowiedzUsuń